english polish german

Oferta

Firma Mielczarek-Kulak oferuje szereg usług:

  • Naprawiamy oświetlenie: lampy, kinkiety, żyrandole, kariatydy, świeczniki itp.
  • Projektujemy i wykonujemy oświetlenie stylowe i nowoczesne.
  • Prowadzimy rekonstrukcję i renowację wyrobów sztuki oświetleniowej.
  • Wykonujemy zlecenia według rysunków technicznych.
  • Bierzemy czynny udział w przetargach w realizacji oświetlenia.
  • Naszymi klientami muzea, kościoły, synagogi, fundacje, ambasad, obiektów zabytkowe jak i odbiorcy indywidualni krajowi i zagraniczni.

Przykład renowacji

Żyrandol dostarczony przez klienta.

Żyrandol oczyszczony i uzupełniony o brakujące elementy. Przygotowany do polerowania.

Żyrandol z polerowany i zabezpieczony przed utlenianiem. Polakierowany i częściowo zelektryfikowany.

Żyrandol przygotowany do odbioru.

Prace od 75 lat wykonujemy zgodnie z tradycyjnym kunsztem rzemiosła artystycznego, według projektów własnych i powierzonych.

Więcej...

Pracownia Mielczarek-Kulak od początków swojego istnienia miała charakter rodzinny. Dewizą firmy jest tworzenie wzorów i wyrobów na najwyższym poziomie artystycznym i technicznym. Wyspecjalizowani pracownicy podejmują się prac trudnych i skomplikowanych w każdym stylu i każdej technice. Wykonujemy metodą tradycyjną głównie w mosiądzu, brązie i krysztale, przedmioty służące do oświetlenia górnego bocznego i podłogowego, lampy wiszące i skomplikowane. Najpierw odlewa się wszystkie elementy, potem rzeźbi je ręcznie, cyzeluje, szlifuje i poleruje, na końcu zaś patynuje lub złoci w zależności od stylu i wymogów wnętrza.

Robimy wspaniałe kopie oświetlenia z epoki bizantyjskiej, gotyku, renesansu, rokoka, klasycyzmu, secesji,art-deco. Nasz plastyk projektuje a wykonujemy nowoczesne oświetlenie. Główne style w naszym oświetleniu to chippendale, empire, Księstwo Warszawskie, Ludwik XIV, XV, XVI.

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich, Warszawskich i innych wystawach  przedstawiane były wielokrotnie nowoczesne, estetyczne i wręcz koronkowe wyroby, wyróżniające się starannym wykonaniem. Prawdziwymi mistrzami jesteśmy jednak w odtwarzaniu starych modeli i wzorów. Wyjątkową skrupulatność w kopiowaniu historycznych modeli i solidność ich wykonania sprawiły, że powierzane są nam prace w najcenniejszych zabytkowych wnętrzach. Nasze żyrandole i repliki zdobią wnętrza Zamku Królewskiego w Warszawie. Jeden z żyrandoli znajduje się w sali Canaletta w Zamku – składa się on z 1580 elementów. Nasze żyrandole oświetlają też Pałac Prymasa Polski, Teatr Wielki w Warszawie, Pałac Staszica i Hotel Bristol. Nie można nie wymienić wykonanego oświetlenia do Ratusza w Zamościu oraz repliki starego żyrandola do Muzeum Domu Uphagena. Nasze dzieła posłużyły też do realizacji filmów historycznych: „Westerplatte”, „Lalka”, „Popioły”, „Marysia i Napoleon” oraz wiele innych.

Główne cechy naszych wyrobów to precyzja wykonania, niezwykle wypracowane obróbki cyzelerskie, bardzo wysoki poziom artystyczny każdego jednostkowego elementu i każdego dzieła. W zbiorach i archiwach warsztatu znajduje się dokumentacja ponad 1500 wzorów.

Nasze dzieła zdobyły wiele nagród i wyróżnień, a wśród nich złote medale na ogólnopolskich wystawach w latach 1959, 1964, 1966, 1974,1975, 1978 i 2000 w Pałacu Kultury oraz wyróżnienia na wystawach zagranicznych: w roku 1996 w Monachium, w roku 1961w Mediolanie.